Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 245
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Dušan Coufal vystoupil ve výpravném dokumentu Bratři, synové Karla IV., který natočila Česká televize.
Film je dostupný na webu ČT.
Husitské století navazuje na rozsáhlé monografie Přemyslovci.Budování českého státu a Lucemburkové. Česká koruna uprostřed Evropy. Základem knihy je období vymezené lety 1402 – 1485, příchodem Jana Husa do Betlémské kaple a uzavřením tzv. kutnohorského náboženského smíru, s přesahy na obě strany dějin. Na knize pracovaly tři desítky vědců pod editorským dohledem Mgr. Pavlíny Cermanové, Ph.D., Mgr. Roberta Novotného, Ph.D. a Pavla Soukupa, Ph.D., kteří přijali pozvání do Magazínu Leonardo Civilizace.
Pavlína Mašková o hračkách, které byly v Evropě dosud nalezeny i problematice určení toho, co už je a co ještě není hračkou.
Úvod k problematice i pořad můžete nalézt na stránkách ČRo.
Dušan Foltýn se zúčastnil natáčení populárního magazínu České televize Historie.cs. Hlavní téma tentokrát byli benediktini.
Záznam je dustupný na stránkách pořadu.
Redaktoři ČRo - Leonardo připravili pořad k nové publikaci NLN Přemyslovský dvůr. Hosté byli mimo jiné z CMS. Pavlína Mašková hovořila o středověkých hračkách z pohledu archeologie a Martin Nodl se zabýval věkem, stářím a stárnutím.
V Místní veřejné knihovně Praha - Suchdol představil Martin Šorm čtenářům nejstarší verze příběhu o rytíři Percevalovi, středověké podoby grálu, proměny jeho významu a možnosti jeho interpretace.
Dušan Foltýn byl hostem Studia Leonardo. Hovořil o přípravě výstavy Otevři zahradu rajskou - Benediktini v srdci Evropy 800-1300.
Záznam pořadu můžete nalézt na stránkách ČRo.
Z Jana Husa se stala jedna z klíčových postav národního a posléze i komunistického mýtu, a tak je těžké představit si ho jako člověka z masa a kostí. Díky poutavé monografii Františka Šmahela, předního evropského odborníka na středověk, už je to ale mnohem snazší. Ve své knize Jan Hus. Život a dílo dokazuje, že cesta českého kněze k pravdě a na hranici vedla přes mnohé jeho pochybnosti a rozpory. Jedno se však nemění: „Hus měl jako málokdo z našeho národa sílu hájit vlastní názor i za cenu smrti a jeho úsilí směřovalo k tomu, co naši praotcové nazývali obecným dobrem," říká František Šmahel.
Celý rozhovor na stránkách časopisu Respekt.
Do oblíbeného pořadu rozhovorů se známými osobnostmi si Marek Eben pozval zakladatele CMS Františka Šmahela.
Pořad je dostupný na stránkách ČT.
CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.