CMS Centrum medievistických studií

Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 222 222 146
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Knihovna

ilnomedelrosaKnihovna CMS je autonomní součástí Knihovny Filozofického ústavu AV ČR se specializovaným fondem orientovaným na problematiku českého i evropského středověku. Je určena primárně pracovníkům CMS coby příruční knihovna, její umístění v prostorách studovny CMS však poskytuje možnost jejího využití též doktorandům, vědeckým pracovníkům, studentům, badatelům a dalším zájemcům. Provoz knihovny se řídí badatelským řádem. Knihovnu spravuje Stanislav Hlaváč.

Za rok 2017 přibylo do knihovny 627 knih a 159 svazků periodik. Knihovna celkem obsahuje 8922 zaevidovaných knih a 4003 svazků periodik (stav k 1. 1. 2018). I nadále pokračuje nákup nových knih a časopisů. Díky financím z grantových projektů má knihovna také možnost získávat nákladné zahraniční publikace. Důraz je kladen rovněž na výměnu publikací CMS s mnoha institucemi v České republice i v zahraničí. V roce 2017 bylo dokončeno zpracování pozůstalosti doc. JUDr. Jiřího Kejře, z níž bylo do fondu knihovny CMS zařazeno celkem 692 knih a časopisů. V roce 2017 byl rovněž zpracován dar z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy, z nějž bylo do knihovny CMS zařazeno celkem 32 knih. Došlo také k přesunu některých místních signatur a dalším drobnějším reorganizacím fondu.

Knihovní fond je prozatím zpracován ve formě přírůstkového seznamu ve formátu XLS, v němž lze vyhledávat pomocí Ctrl+F (seznam je rozdělen na fond knih a fond časopisů). V posledním sloupci vpravo naleznete u každé knihy lokační značku, která odkazuje na umístění v knihovně. Přírůstkové seznamy jsou pravidelně aktualizovány a jsou v nich zapsány všechny knihovní jednotky z fondu CMS (včetně těch, které jsou již zapsány v ALEPHu, kde bylo k 1. 1. 2018 zapsáno 1263 jednotek).

Pro lepší orientaci prosím použijte přehled rozmístění jednotlivých signatur (205 kB, PDF).

>> Katalog knihovny ke stažení, aktualizace: říjen 2019 - 3.4 MB, .XLS

>> Katalog periodik ke stažení, aktualizace: říjen 2019 - 863 kB, .XLS

 

Joomla SEF URLs by Artio

CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo Filosofický ústav AV ČR AV ČR