CMS Centrum medievistických studií

Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 245
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Knihovna

ilnomedelrosaKnihovna CMS je autonomní součástí Knihovny Filozofického ústavu AV ČR se specializovaným fondem orientovaným na problematiku českého i evropského středověku. Je určena primárně pracovníkům CMS coby příruční knihovna, její umístění v prostorách studovny CMS však poskytuje možnost jejího využití též doktorandům, vědeckým pracovníkům, studentům, badatelům a dalším zájemcům. Provoz knihovny se řídí badatelským řádem. Knihovnu spravuje Stanislav Hlaváč.

Za rok 2019 přibylo do knihovny 314 knih a 115 svazků periodik. Knihovna celkem obsahuje 9508 zaevidovaných knih a 4301 svazků periodik (stav k 1. 1. 2020). I nadále pokračuje nákup nových knih a časopisů. Díky financím z grantových projektů má knihovna také možnost získávat nákladné zahraniční publikace. Důraz je kladen rovněž na výměnu publikací CMS s mnoha institucemi v České republice i v zahraničí. V roce 2019 byl zpracován dar institutu Monumenta Germaniae Historica, z nějž bylo do knihovny CMS zařazeno celkem 37 knih. Byla rovněž započata postupná reorganizace fondu knihovny.

Knihovní fond je prozatím zpracován ve formě přírůstkového seznamu ve formátu XLS, v němž lze vyhledávat pomocí Ctrl+F (seznam je rozdělen na fond knih a fond časopisů). V posledním sloupci vpravo naleznete u každé knihy lokační značku, která odkazuje na umístění v knihovně. Přírůstkové seznamy jsou pravidelně aktualizovány a jsou v nich zapsány všechny knihovní jednotky z fondu CMS.

Pro vyhledávání knižních titulů můžete využít katalog FLÚ AV ČR v systému Aleph zobrazený níže, který eviduje většinu knižního fondu CMS. Pokud nenaleznete, co hledáte, můžete použít tradiční přírůstkové seznamy ve formátu .XLS - katalog knihovny, 3.7 MB a katalog periodik, 981 kB.

 

Joomla SEF URLs by Artio

CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo Filosofický ústav AV ČR AV ČR