CMS Centrum medievistických studií

Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 245
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Instrukce pro autory

Časopis Studia mediaevalia Bohemica přijímá texty z oblasti středověkých dějin z pohledu různých medievistických disciplín. rukopisy jsou anonymně posuzovány minimálně dvěma recenzenty, z těchto hodnocení pak vychází redakční rada časopisu. S výsledky recenzního řízení je autor seznamován v nejkratším možném termínu pracovníky redakce. Konečné rozhodnutí o publikaci všech textů je v kompetenci šéfredaktorů časopisu.
Přijímány jsou rukopisy v češtině, slovenštině (výhradní jazyky pro rubriky recenzí a zpráv), polštině, angličtině, němčině a francouzštině, a to v textovém formátu Word či OpenDocument. Obrazové materiály musí být doplněny popisem v textové části příspěvku, digitalizované obrázky se přijímají v rozlišení minimálně Š‹‹ DPI. Tabulky je třeba dodávat ve formátu .XLS. Mapy, plány a kresby musejí být opatřeny grafickým měřítkem.
Rukopisy statí zařazených do rubriky článků a studií musí vedle vlastního textu zahrnovat též resumé, obvykle v rozsahu • tiskové strany; jeho překlad do angličtiny zajišťuje redakce. Redakce si vyhrazuje právo jazykové úpravy všech textů, veškeré stylistické i jiné úpravy má autor možnost posoudit při korektuře.

>> Pokyny pro formátování citací

Joomla SEF URLs by Artio

CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo Filosofický ústav AV ČR AV ČR