CMS Centrum medievistických studií

Jilská 1
110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 245
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Czech Medieval Sources online

Portál Czech medieval sources online zpřístupňuje prameny k českým středověkým dějinám.

 

V sekci Fontes jsou publikovány naskenované edice opatřené fulltextovým vyhledáváním (v současné chvíli je takto dostupných 921 svazků).

 Fontes

Sekce HyperFontes obsahuje metadata k dílům a autorům zveřejněných ve Fontes (v současné chvíli je takto dostupných 830 záznamů).

HyperFontes

Sekce Regesta, která byla vytvořena ve spolupráci s Ústavem pomocných věd historických a archivnictví FF MU, je součástí portálu Historické prameny na dosah. Obsahuje nyní 4300 regestů.

Regesta

Sekce Itineraria shromažďuje itinerářová data českých panovníků. Webové rozhraní je ve výstavbě, je možné ale získat data z tabulek. 

Itineraria

 

Uživatele žádáme, aby v rámci udržení dalšího rozvoje databáze včlenili do svých odborných publikací vzniklých za pomocí Czech Medieval Sources Online níže uvedenou formulku. Ta ve výkaznictví nijak nekonkuruje standardním dedikacím, jde pouze o statistický záznam pro účely MŠMT, z jehož prostředků bude nyní databáze sponzorována.

[Studie/publikace] využila databázi Czech Medieval Sources online, kterou poskytuje výzkumná infrastruktura LINDAT/CLARIAH-CZ (https://lindat.cz) podporovaná MŠMT ČR (projekt č. LM2023062).

Budeme rádi za jakékoli připomínky k obsahu portálu, ať již z hlediska funkčnosti, náplně či upozornění na případné chyby. Své podněty a připomínky směřujte na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


 

Upozornění pro uživatele: Program je optimalizován pro vyšší rozlišení. Pokud by se Vám - zejména na přenosných počítačích - nerozklikávala lišta až dolů, zkuste zobrazení na celou obrazovku (zapíná i vypíná se F11).

 

Joomla SEF URLs by Artio

CMS © 2014 | webdesign / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo Filosofický ústav AV ČR AV ČR